Tiny House
Dünyasından

Haberler

Fotoğraflar

İkinci el araba fiyatına Tiny House

Küçük ev fiyatları 30.000 Sayfa deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Çerez Politikası.

dan başlıyor ki çoğu kişiye göre, konforuna kıyasla oldukça büyük bir harcama gibi görünüyor. Güncel Türkiye tiny house fiyatları. İngiltere'deki bu arkadaşların aklında başka bir şey var. Yaptıkları konteyner evler aslında güneş enerjisi ve yağmur suyuyla kendi kendine yeten akıllı bir ev. Kendi evinizi kendiniz yapın. Konteyneri ve malzemeleri temin edin ve işe koyulun. Proje sahibi Gaia, 20 metrelik bir High Cube nakliye konteyneri kullanıyor ve güneş panelleri, bir rüzgar türbini ve bir yağmur suyu toplama sistemi kullanıyor. Ev, banyo, mutfak, buzdolabı, su ısıtıcısı ve diğer aletler için bile yer bulmuş. Ayrıca dönüştürülebilir bir çek yat, saklama alanı, masalar ve tabureler de var. Belki de en havalı özellik, rahatlamak ve eğlenmek için vinç kontrollü katlanır ön teras. Tahminen benzer bir evi  Türkiye'de 5.000 dolara mal edebilirsiniz. İkinci el araba fiyatına küçük bir ev sahibi olabilirsiniz.

Yangına Karşı Önlemler

Yeni Şafak Haber (03 Nisan 2021)
"Artvin’in kabusu yangınlar yetersiz elektrik tesisatı soba ve baca kaynaklı "

Çoğu ahşap ve eski olan evlerde eskiden sadece aydınlatma kullanılırken, günümüzde televizyon, buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi ile elektronik cihazlar da eklenince elektrik tesisatları yetersiz kalıyor.

Tiny House depreme ve yangına dayanıklı mıdır?

Tiny House küçük boyutu nedeniyle depreme oldukça dayanıklıdır. Ancak yangın konusunda çok dikkatli olmalısınız. Mutlaka elinizin altında bir yangın söndürme kiti bulunmalıdır. İmalatçıyla görüştüğünüzde fiyat kadar yangın güvenilirliği konusunda da bilgi almanız yerinde olacaktır. 

Tiny House Sık Sorulan Sorular

İngiltere’nin En Küçük Evinde Bir Keşişin Tuhaf Hikayesi

İngiltere’nin en küçük evi olarak adlandırılan North Street’teki All Saints Kilisesi’nin bitişiğindeki minik ahşap yapıda 30 yıl yaşayan Walter Willman BBC’nin radarına takıldığında ‘keşiş’ olarak yaşıyordu. BBC’deki Tonight programı için 1961'de film çekildi ve bizi 1930'lardan beri küçük bir odada yaşayan Brother Walter’ın dünyasına yolculuğa çıkardı. Walter, York’taki All Saints Kilisesi’nin Kuzey Caddesi’ndeki 12. kilisenin kemeri altındaki minber benzeri yapıda yaşayan kutsal bir din adamıydı. BBC filmi, Kardeş Walter’ın hayatına olağanüstü bir bakış sağladı.